meble kuchenne rzeszów meble kuchenne rzeszów meble kuchenne rzeszów meble kuchenne rzeszów

Oferta

Warto wiedzieć

 Standardy w aranżacji wnętrz bardzo szybko ulegają zmianie. Kiedyś były modne zamknięte kuchnie, teraz zaczynają królować kuchnie otwarte, łączone z salonem, co sprawia że obydwa pomieszczenia stają się bardziej przestronne, dużo większe i lepiej oświetlone.

Od zawsze kuchnie stanowiły nie tylko miejsce gotowania rozmaitych potraw, ale również przesiadywania przy stole.

W dzisiejszych czasach kuchnie projektowane są na styl funkcjonalny, przestrzenny i nowoczesny, w sposób, ułatwiający poruszanie się po kuchni i pracę. Kuchnia stanowi miejsce spotkań nie tylko rodzinnych, ale również towarzyskich, luksusowo wykonana powoduje, że gotowanie staje się czynnością relaksacyjną.

Meble kuchenne składają się z kilku podstawowych części. Pierwszą stanowią korpusy – czyli płyty boczne wykonane z laminowanej płyty wiórowej, które są konstrukcją szafki. Drugi, równie ważny element, to fronty – drzwiczki, następnie nóżki i cokoły. Jako dodatkowy element szafek zalicza się listwy podszafkowe, blaty oraz płyty gzymsowe z oświetleniem. Jednak to fronty są niemalże najważniejszą częścią mebli, gdyż to one – ze względu na swój wygląd i wykonanie – wpływają na to, czy dany model mebli zakupimy i czy będzie nam się podobał. Fronty wykonane mogą być z litego drewna, barwionego na dowolny kolor, następnie lakierowane i woskowane. Innym materiałem do ich wykonania może być laminowana płyta wiórowa w technologii softforming lub postforming. Czym ona różni się od zwykłej, dużo tańszej i wykonywanej w wielu kolorach płyty wiórowej? Tym, że płyty wykonane w technologii softforming mogą posiadać krawędzie wykończone z innego tworzywa, np. z doklejki listwy drewnianej lub PVC; postforming charakteryzuje płyty z dwoma zaokrąglonymi maszynowo krawędziami – wykorzystywane często przy produkcji blatów kuchennych, zaś laminowana płyta wiórowa to zwykła płyta, która w pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności może spęcznieć, a laminat może się odkleić.

Kolejnym materiałem, z którego meble kuchenne mogą mieć wykonane fronty, to fornirowana płyta wiórowa. Płyta pokryta jest kilkumilimetrową warstwą naturalnego drewna, która następnie może być lakierowana bądź woskowana. Są trochę tańsze od frontów z drewna litego, choć niewiele różnią się wyglądem. Coraz bardziej popularne stają się drzwiczki mebli kuchennych wykonanych z płyty MDF. Jest to prasowana pod wysokim ciśnieniem płyta pilśniowa, pokrywana najczęściej folią PVC, a wykończenie powierzchni może być matowe, półmatowe albo z połyskiem. Jest odporna na wilgoć, oraz uszczerbki